Fan van PEC ZWOLLE
Nieuws

Olivier Aertssen: ,,We kunnen en moeten de komende wedstrijden stijgen op de ranglijst"

PEC Zwolle haalde de afgelopen zomer van Ajax verdediger Olivier Aertssen naar het Mac3Park stadion. Hij is gehaald om de verdediging te versterken en dat was wel nodig. Aertssen speelde in het verleden voor Oirschot Vooruit, VV Wolfaartsdijk, VV Kloetinge, Sparta Rotterdam en Ajax en nu dus PEC Zwolle. Hierbij een interview met de speler.

Van Zeeland naar Randstad
"Omdat mijn ouders besloten om Brabant te verlaten en terug te gaan naar hun geboortegrond Zeeland, heb ik maar kort bij de mini’s van Oirschot Vooruit gespeeld. In Wolphaartsdijk, een klein dorp in de gemeente Goes, ben ik als jochie van een jaar of zeven bij de plaatselijke voetbalclub gaan spelen. Op mijn dertiende werd ik overgehaald om bij VV Kloetinge O15 te spelen. Bij Kloetinge, dat momenteel in de Derde Divisie uitkomt, werd ik al in mijn eerste seizoen door Sparta benaderd. Na een stage en een oefenwedstrijd mocht ik mij melden bij de jeugdopleiding van de Rotterdammers. Ook daar speelde ik maar voor één seizoen. Toen uit Amsterdam het bericht kwam dat ik bij Ajax welkom was, koos ik daarvoor. Mijn ouders zijn toen met mij naar Amsterdam verhuisd.”

Nieuw avontuur in Zwolle"
Vanaf O16 heb ik tot aan de eerste selectie de opleiding bij Ajax gevolgd. Vooral in het begin moest ik wennen. Weg bij mijn vrienden en het dorpse Zeeland. Al die jaren was de concurrentie groot. Bij het door selecteren van spelers heb ik mij in die jaren kunnen bewijzen en handhaven. Tussen 2021 tot 2024 speelde ik 63 wedstrijden in Jong Ajax waar John Heitinga en Dave Vos mijn trainers waren. Vooral van Heitinga heb ik veel geleerd. In een bekerwedstrijd uit tegen FC Den Bosch mocht ik van trainer Alfred Schreuder in het seizoen 2023-2024 debuteren in Ajax 1. Om meer in de Eredivisie te spelen was het beter voor mij Ajax te verlaten. Door goede gesprekken met technisch directeur Gerry Hamstra en trainer Johnny Jansen koos ik voor PEC Zwolle, ook omdat de club de naam heeft verzorgd en aanvallend voetbal te willen spelen.”

Strijden voor de winst
"Een bekende binnen de PEC-selectie is Tristan Gooijer, met hem heb ik de jeugdopleiding bij Ajax gevolgd. Natuurlijk mag ik Kenneth Vermeer niet vergeten, ook hij heeft natuurlijk een rijk Ajax-verleden. Kenneth heeft heel veel ervaring en geeft ons de nodige adviezen. Vorige week, uit bij Heracles, gingen we met het hele team echt goed de fout in. Dat mag niet weer gebeuren. Naast goed voetbal moeten we elke wedstrijd strijden voor de winst. We kunnen en moeten de komende wedstrijden stijgen op de ranglijst. Daar ben ik van overtuigd. Vanmiddag spelen wij tegen de koploper. Ajax is de afgelopen maanden haast niet te verslaan. Toch zijn wij met deze selectie niet kansloos tegen de koploper. Dat hebben we ook al vaker laten zien."